sobota 2. dubna 2016

Book for me

 
 
Je to možná trochu zvrácené hobby, ale miluji reality. Ráda si prohlížím nabídky realitních kanceláří, vybírám byty a představuji si, jak bych je zařídila. Na prohlídku Mužovy nové garsonky jsem původně vyrazila sama a až po mém reportu jsme společně přišli na druhou prohlídku. V hlavě si nosím nespočet plánů, kde bych chtěla jaký byt a podle čeho ho budu vybírat. Jak říkám, je to trochu podivný koníček, ale jsem to prostě já.
 
Je jasné, že knihu o investicích do nemovitosti od pánů Milana Jankovského a Evžena Korce jsem si nemohla nechat ujít. Přečetla jsem ji jedním dechem. Jde o jednoduchý návod pro naprosté laiky, proč investovat zrovna do nemovitosti, která nemovitost je pro to nejvhodnější a jak ji posléze co nejlépe pronajmout. Protože se o tuto tématiku zajímám v podstatě odmala, bylo zajímavé přečíst si rady shrnuté do jednoho "balíku". Především úvod sestavený z příběhů autorových známých člověka navnadí vrhnout se do víru nákupu a pronajímání nemovitostí. Rady, které následují, jsou podle mého míněny upřímně a s rozumem. Se stejnými principy vždy pracovali moji rodiče a musím říct, že úspěšně. 


 
Abych ovšem byla objektivní musím podotknout, že čím déle knihu čtete, tím je vám jasnější, že jedním z autorů je generální ředitel developerské společnosti. Jediný typ bytů, který totiž kniha doporučuje, jsou garsonky a byty typu 2kk v novostavbách v širším centru metropolí s možností vyřízení hypotéky přes developera. Chápu, že autoři využívají svých vlastních zkušeností s investicemi do nemovitostí a že samozřejmě využívají byty ve vlastních bytových domech. Já ovšem nedám dopustit na poctivou cihlovou zástavbu v centru města. Proč?
 
Jednak je pro mě důležitá především lokalita. Dnes se samozřejmě nepostaví nový bytový komplex v centru města a já budu raději vlastníkem nemovitosti v centru než na periferii. Druhým důvodem je kvalita prověřená léty. Přijímám fakt, že při koupi staršího bytu budu muset provést mnoho úprav, ale alespoň rovnou vidím, kde je problém a co je špatně. U novostaveb nikdy nevíte, co si jak "sedne" a na reklamační tahanice s developery nemám zrovna chuť. Je ovšem třeba poznamenat, že hlavním měřítkem pro autory je co nejvyšší okamžitý výnos, který by rekonstrukce staršího bytu dost snížila.
 
Každopádně četbu knihy jsem si užila a všem ji vřele doporučuji. Pana Evžena Korce si vážím jak jako podnikatele, tak jako člověka a jeho kniha je užitečným návodem i pro úplné laiky. A vsadím se, že po přečtení budete mlsně brouzdat po realitních webech stejně jako já :-)
 
 
 
 
Mimochodem, mám poměrně obsáhlý imaginární wishlist nemovitostí, které bych jako investor ráda vlastnila. Ano, je to velmi zvrácené, ale milovníci realit mě jistě pochopí... Třeba se zde o něj někdy podělím. Časem :-)
 
Mějte se krásně! Alex
 
 


Žádné komentáře:

Okomentovat